Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
“Mutlu Çocuklar Aydınlık Yarınlar Projesi” Kapanış ve Değerlendirme Toplantısı Yapıldı
 
​   Güvenli Hayat ve Güvenli gelecek İçin Çocuk ve Gençler Sosyal Koruma ve Destek Programı (ÇOGEP)  kapsamında finanse edilen, Çalışma ve İş Kurumu Müdürlüğü, Erzincan İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Erzincan Orman İşletme Müdürlüğü ve Erzincan Esnaf Odaları Birliği Başkanlığı paydaş ortaklığında, İl Emniyet Müdürlüğü Çocuk Şube Müdürlüğü tarafından yürütülen “Mutlu Çocuklar Aydınlık Yarınlar Projesi” nin kapanış ve değerlendirme toplantısı 13/12/2013 Cuma günü saat:15.00’da Taşçı Konağında yapılmıştır.

   Toplantıya; Valimiz Sayın Abdurrahman AKDEMİR, Belediye Başkanımız Sayın Yüksel ÇAKIR, Vali Yardımcımız Sayın Fatih KAYA,  İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mustafa ELAMAN,  proje ortağı kurum yetkilileri, kamu kurum yöneticileri, hedef kitle 32 çocuk ve ailevi yakınları katılmıştır.

   Toplantıda İl Emniyet Müdürümüz Sayın Mustafa ELAMAN proje kapsamında yapılanlarla ilgili konuşma yapmış, sonrasında Valimiz Sayın Abdurrahman AKDEMİR bir konuşma yaparak projenin önemi, gerekliliği ve İlimize kazandıracağı faydaları vurgulamışlardır.

   Proje kapsamında, proje ortağı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde 12 çocuk İngilizce kursuna, 12 çocuk bilgisayar kursuna gönderilmiştir. İngilizce kursuna gönderilen çocukların 11’i kursu başarı ile tamamlamış, biri rahatsızlığından dolayı kursu tamamlayamamış; bilgisayar kursuna gönderilen çocukların tamamı kursu başarı ile tamamlamıştır.

   Projenin diğer bir faaliyeti olan kaynakçılık meslek edindirme kursu proje ortağı İl Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Mesleki Eğitim Merkezi Müdürlüğü bünyesinde açılmış, 12 çocuk kursa gönderilmiştir. Kursa gönderilen çocuklara proje ortağı Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü tarafından kursa katıldıkları gün süresince günlük 20 TL harçlık verilmiş, kursta kullanmaları için iş önlüğü alınarak hediye edilmiştir. Kursa gönderilen 9 çocuk kursu başarıyla bitirmiş ve işe yerleştirilmişler, 3 çocuk ise çeşitli sebeplerden dolayı kursu tamamlayamamıştır. 

   Kurs süresince çocuklarla halı saha maçları, birlikte kahvaltı, piknik, sinema, lunapark organizasyonları gerçekleştirilmiş ve farklı konularda alanında uzman kişiler tarafından seminerler verilmiştir. Ayrıca bütün kursiyerlerin evleri ziyaret edilerek aileleri ile görüşülmüş çocuk suçları, suçlardan korunma yolları ve zararlı alışkanlıklar gibi konularda bilgilendirme yapılmıştır. Yine bu çocukların ailelerine “aile içi iletişim ve şiddet” konularında seminer verilmiştir.

   Proje kapsamında çocuklara tarih ve kültür bilinci aşılamak ve onların ufuklarını genişletmelerine katkı sağlamak için Çanakkale iline beş gün süreli gezi düzenlenmiş; rehber eşliğinde Gelibolu Yarımadasındaki şehitlikler, tabyalar, müzeler, Şehir Merkezindeki Nusret Mayın Gemisi, Çimenlik Kalesi, Aynalı Çarşı, Bozcaada gezilmiştir. Dönüş yolculuğunda Eskişehir ili ziyaret edilerek Odun Pazarı Evleri, Kentpark görülmüş, gezi büyük bir coşku ve heyecanla tamamlanmıştır.

   Uygulanan bu projeye çocuklar ve aileleri büyük ilgi göstermiş, gerçekleştirilen faaliyetlere istekle ve heyecanla katılmışlardır. Ayrıca projeye katılan çocukların, sosyal ve kişisel yönden önemli davranış değişikliği yaşadıkları, toplumsal yaşama uyumda önemli mesafe kaydettikleri, özellikle polis irtibat ve ilişkilerinde daha yapıcı iletişim içerisine girdikleri gözlenmiştir.

 
 
 
 • İÇİŞLERİ BAKANLIĞI
 • BİMER
 • KURUMSAL E-POSTA
 • POLİS AKADEMİSİ
 • E-DEVLET HİZMETLERİ
 • POLİS EŞLERİ DERNEĞİ ERZİNCAN ŞUBESİ
 • POLİS RADYOSU
 • EGM ÇOCUK SAYFASI
 • POLİS BAKIM ve YARDIM SANDIĞI
 • ULUSAL ULAŞTIRMA PLATFORMU
 • TURN BACK CRIME
 • GÖÇ İDARESİ GENEL MÜDÜRLÜĞÜ