Şerit Komutlarını Atla
Ana içeriğe atla
ERZİNCANIN YILDIZLARI PROJESİ
12.10.2015  
1.Tanım
1.1.Projenin Başlığı...:ERZİNCANIN YILDIZLARI
1.2.Projenin Uygulanacağı Yerler...:
ERZİNCAN
1.3.Projenin Maliyeti...:
Projenin Toplam Uygun Maliyeti
ÇOGEP Destek Tutarı
Gerçekleşen Harcama
65725,00
65725,00
 
1.4.Özet...:
   İlimizin demografik yapısı çevre illere göre farklılık arz etmektedir. Toplumumuzun farklı kültürleri arasında iletişimin yaygınlaştırılması, yanlış anlamaların ortadan kaldırılması birlik ve beraberlik ortamının güçlenmesine katkı sağlayacak etkinlik ve faaliyetlere her geçen gün daha da fazla ihtiyaç duyulmaktadır.
İl merkezinde yaşayan bazı ailelerimizin çocuklarının ekonomik yetersizlikler nedeni ile sosyal imkânlardan yeterince faydalanamadığı gözlenmektedir. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sosyalleşmeleri ekonomik gelir yönü ile aralarında mesafeler olan ve bu yüzden kendisine farklı ortamlar arayışında olan çocuklarımız arasında düzenlenecek bir spor organizasyonunun ilimizin huzuruna katkı sağlayacağı, çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin sağlanacağı, çocuklarımızın bu etkinlikler sayesinde suça sürüklenmelerinin, illegal örgütlerin hedefi haline gelmelerinin ve suç ile tanışmalarının önüne geçebileceği, milli birlik ve beraberlik duygusunun aşılanarak, bir arada yaşama kültürünün oluşturabileceği değerlendirilmektedir.
   Şehir merkezinde bulunan 20 ortaokuldan suça karışma riski bulunan 200 öğrenci tespit edilerek ortaokullar arası Erzincan Yıldızlarını Buluyor Halı Saha Futbol Turnuvası düzenlenecektir. Ayrıca her okul için görevlendirilecek Beden Eğitimi Öğretmeni takımının sorumlusu olacaktır. Turnuva ile ilgili takımların bilgilendirilerek, rakip takımları belirlemek için kuraların çekileceği bir toplantı düzenlenecek, toplantıda katılımcılara ara ikramda bulunulacaktır.
   Dereceye giren takımları belirlemek amacıyla bir İl Milli Eğitim Müdürlüğü, İl Emniyet Müdürlüğü görevlilerinden oluşan bir komisyon oluşturacak Turnuvaya katılan ilk 3 takıma kupa, centilmenlik örneği sergileyen takıma (fair play) ve turnuva gol kralına 1’er kupa ve madalya verilecektir.
 
Projenin Aktivite Türleri
*Sosyal Ve Kültürel Faaliyetlerin Düzenlenmesi
*Sportif Etkinlikler Düzenlenmesi, Eğitim ve Lisans Edindirme
*Bilgilendirme Ve Bilinçlendirme Materyallerinin Oluşturulması Ve Tanıtımı
Projenin Süresi
6 Ay
Projenin Hedefleri
*Sosyal uyumun güçlendirilecektir.
*Çocuklarımızın topluma faydalı bireyler olarak yetişmelerine katkı sağlanacaktır.
*Sportif ve kültürel etkinliklerle çocuk ve gençlerin bedensel ve kültürel gelişimlerine katkı sağlanacaktır.
*Birlikte çalışma, hoşgörülü olma bilinci kazandıracaktır.
*Çocuklarımızın geleceğe daha pozitif bakabilmeleri ve devlete karşı aidiyet duygusunu geliştirmelerine katkı sağlanacaktır.
 
 
Ortak(lar)
*Lojistik Şube Müdürlüğü
*ERZİNCAN İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ
*ERZİNCAN GENÇLİK HİZMETLERİ VE SPOR İL MÜDÜRLÜĞÜ
*ERZİNCAN HALK SAĞLIĞI MÜDÜRLÜĞÜ
Hedef Gruplar
*12-16 YAŞ GRUBU
*AİLELERİ DAHİL
*EĞİTSEL ÇEVRELERİ DAHİL
*AİLENİN EKONOMİK DURUMU, GELİR AÇISINDAN SOSYAL DESTEĞE MUHTAÇ AİLELERİN ÇOCUKLARI
*AİLE BİREY SAYISI VE SOSYAL YAŞAM DÜZEYİ(EV DURUMU,YETERSİZ FİZİKİ KOŞULLAR VB.
*YAŞADIĞI SOSYAL ÇEVRENİN YAPISI VE MEKANSAL DURUMU(GECEKONDU,VAROŞ VB.)
*YETİM, ÖKSÜZ, KİMSESİZ OLMA DURUMU, AİLESİNİN BOŞANMIŞ OLMASI.
*SUÇA SÜRÜKLENME DURUMU
*YAŞANILAN YERİN SOSYAL YAPISI(TERÖR VE SUÇ FAALİYETLERİNE AÇIK OLMA, YÖNLENDİRİLME)
*SOSYAL HİZMETLERDEN VE KAMU HİZMETLERİNDEN YARARLANAMAMA
*RİSK ALTINTA OLMA, KORUNMAYA İHTİYACI OLMA VE TEHLİKE ALTINDA OLMA DURUMU
Beklenen Sonuçlar
 _Proje ile öğrencilerin sosyal ve kültürel yönden gelişiminin sağlanarak topluma faydalı bireyler olmaları, kişisel gelişimlerinin kalıcı hale getirilecektir.
_Sosyal amaçlı etkinlikler neticesinde birlik ve kardeşlik duygusunun güçlendirilmesi hedeflenmektedir.
 
Temel Faaliyetler
2.Faaliyet:Talep Edilen Sportif Alanda Turnuva Düzenlenmesi
4.Faaliyet:Bilgilendirme ve Bilinçlendirme Materyallerinin Oluşturulması Ve Tanıtımı-Pankart, Broşür, Afiş Vb.
6.Faaliyet:Aktivitelere İlişkin Kamu Oyunun Bilgilendirilmesi-Yapılan  Aktivitelerin Tanıtımı İçin Kitap,Dergi Basımı
8.Faaliyet:Sosyal Amaçlı Eğlence Programlarının Düzenlenmesi- Sinema
 
 
 
 
ERZİNCANIN YILDIZLARI PROJESİ ORTAOKULLAR ARASI HALI SAHA TURNUVASI BAŞLADI
Emniyet Müdürlüğümüz Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğünce hazırlanan ÇOGEP (Güvenli hayat ve Güvenli Gelecek için Çocuk ve Gençleri Koruma ve Destek Programı) kapsamında İl Milli Eğitim Müdürlüğü, Gençlik ve Spor il Müdürlüğü ile İl Sağlık Müdürlüğü ortaklığında yürütülen ‘Erzincan’ın Yıldızları’ Projesinin Ortaokullar arası futbol turnuvası açılış programı Vali Yardımcımız Sayın Fatih KAYA, İl Emniyet Müdürümüz Sayın Doğan İNCi, İl Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Aziz GÜN ve diğer protokol üyelerinin katılımı ile 12.10.2015 günü saat 14.30 da Mengüceli Mahallesinde bulunan Şampiyon 24 halı sahasında Cumhuriyet Ortaokulu ile Mehmetçik Ortaokul arasında oynanan müsabaka ile yapılmıştır.
Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın sosyalleşmeleri amacıyla düzenlenecek bir spor organizasyonunun ilimizin huzuruna katkı sağlayacağı, çocuklarımızın fiziksel ve zihinsel gelişimlerinin sağlanacağı, çocuklarımızın bu etkinlikler sayesinde suça sürüklenmelerinin, illegal örgütlerin hedefi haline gelmelerinin ve suç ile tanışmalarının önüne geçebileceği, milli birlik ve beraberlik duygusunun aşılanarak, bir arada yaşama kültürünün oluşturabileceği değerlendirilmektedir.
            Bu amaçla hazırlanan projemiz ile il merkezinde bulunan 20 ortaokuldan 200 öğrencimizin katılacaktır.
Turnuvaya katılan 20 takım ve 200 sporcuya forma, ayakkabı, tozluk hediye edilmiştir. Ayrıca turnuva boyunca tüm sporcularımıza servis imkanı sağlanmış olup sporcularımızın tamamına kek ve meyve suyu ikram edilecektir.
Turnuva sonrasında ilk 3 takıma kupa, centilmenlik örneği sergileyen takıma ve turnuva gol kralına 1’er kupa ve madalya verilecektir.
İlk müsabakasını Cumhuriyet Ortaokulunun Mehmetçik ortaokulunu 11-2 yendiği turnuvamız 18 Kasım Çarşamba günü saat 14.30 da yapılacak final müsabakası ile sona erecektir. Müsabakalar sonrası tüm sporcularımızla sinema faaliyeti düzenlenecektir.
 
 
12.10.15-tdpcgp1.jpg
12.10.15-tdpcgp2.jpg
12.10.15-tdpcgp3.jpg
12.10.15-tdpcgp4.jpg
12.10.15-tdpcgp5.jpg